Industriens Fællesudvalg

Fagligt udvalg og efteruddannelsesudvalg for de industrielle uddannelser under 3F og DI. Organiseret i udviklingsudvalg, der arbejder med de forskellige uddannelsesområder. 

Kontaktperson

Anne Nyegaard

Ressourceperson
Christina Stougaard Hansen


Medlemmer

Titel Navn E-mail Organisation
Medlem Benny Vinther Jensen benny.vinther(snabel_a)3f.dk 3F
Medlem Claus Eskesen claus.eskesen(snabel_a)3f.dk 3F
Tilforordnet Elise Andsager elise.andsager(snabel_a)3f.dk 3F
Medlem Flemming Lassen flemming.lassen(snabel_a)3f.dk 3F
Medlem Hans A. Sørensen hans.sorensen(snabel_a)3f.dk 3F
Medlem Marita Geinitz marita.geinitz(snabel_a)3f.dk 3F
Næstformand Pia Maul Andersen pia.andersen(snabel_a)3f.dk 3F
Medlem Burkhard Winski burkhard(snabel_a)danfoss.com DI - Dansk Industri
Formand Christine Bernt Henriksen cbh(snabel_a)di.dk DI - Dansk Industri
Medlem Jo Dietrich jd(snabel_a)plast.dk DI - Dansk Industri
Medlem Mette Louise Pedersen melp(snabel_a)di.dk DI - Dansk Industri
Medlem Peter Norman peter.norman(snabel_a)LEGO.com DI - Dansk Industri

Uddannelsesområder

Efteruddannelser

2204 Støberi- og metalskrotningsindustri
2228 Metrologi i metalindustrien
2229 Produktion af fødevarer og nydelsesmidler
2230 Pladebearbejdende metalindustri
2233 Fremstilling af elektronikprodukter
2251 Postale produkter og processer
2294 Fremstilling af præcisionsprint og aut produktion
2608 Skibsbygningstekniske område
2648 Laboratorieservice
2650 Svejsning og termisk skæring i metal
2749 Betjening af travers-, portalkran og riggerudstyr
2750 Betjening af industrirobotter for operatører
2751 Produktion af køle- og klimaanlæg
2752 Arbejdets organisering ved produktion i industrien
2754 Montage af lettere industriprodukter
2755 Overfladebehandling
2756 Fremstilling af produkter i plast
2757 Plastsvejsning
2782 Operatøropgaver i el-forsyning
2784 Produktion af medicinalprodukter
2785 Produktion af non-food produkter
2786 Produktion og teknik i procesindustrien
2787 Spåntagende metalindustri

Erhvervsuddannelser

Elektronikoperatør
Forsyningsoperatør
Industrioperatør
Industrioperatør, produktivitet
Overfladebehandler, komponenter
Overfladebehandler, konstruktion
Plastmager
Procesoperatør
Produktør
Vindmølleoperatør, mekanik og montage
Vindmølleoperatør, vingeproduktion

Seneste dokumenter

Dagsorden og bilag 31. oktober 2017
Mappe: 2017
06/12/2017
Dagsorden og bilag 1. juni 2017
Mappe: 2017
06/12/2017
Dagorden og bilag 26. januar 2017
Mappe: 2017
06/12/2017
Referat af IF udvalgsmøde 1. juni 2017
Mappe: IF-referater 2017
06/12/2017
Referat af IF-udvalgsmøde 31. oktober 2017
Mappe: IF-referater 2017
06/12/2017