Jannes test

(AMU) Antal kursister og Tid - Kalenderår og AMU EUU - FKB og AMU EUU - Fag(AMU) Antal kursister
2013201420152016
FællesSkibsbygningstekniske område328589582166
Svejsning og termiske skæring i metal20759186381709715733
Total21087192271767915899
IFArbejdets organisering ved produktion i industrien20460166071873616038
Betjening af industrirobotter for operatoerer457516506474
Betjening af travers-, portalkran og riggerudstyr1326112010581062
Fremstilling af beklaedning og tekstiler8565630
Fremstilling af elektronikprodukter1006924835937
Fremstilling af hybride print11791078841148
Fremstilling af produkter i plast103296412311255
Metrologi i metalindustrien3380090
Montage af lettere industriprodukter18000
Operatoeropgaver i el-forsyning417559487583
Overfladebehandling1854211915221133
Pladebearbejdende metalindustri9984101196
Plastsvejsning97691910961094
Postale produkter og processer1624127218364729
Produktion af fødevarer og nydelsesmidler830822895916
Produktion af medicinalprodukter990124317782026
Produktion og teknik i procesindustrien114679612892025
Spåntagende metalindustri1174156412491283
Total34706307323352333989
MIAutomatik- og procesteknisk område2835249024612586
Cykel-, knallert- og motorcykeltekniske område59485273
Data- og kommunikationstekniske område946330341379
Elektronik- og svagstrømstekniske område197323130
Entreprenør- og landbrugstekniske område2859311923752881
Flyteknisk område691405195404
Guld- og soelvsmedeområdet296315338380
Karrosseritekniske område14549
Klimateknisk område368398319348
Koeleteknisk område720682773781
Køretøjsområdet6216640857026035
Låseteknik, mekanmisk indbrudssikringsanlæg543016
Maskin- og værktøjsområdet18461051705517
Opbygning og drift af offshore installationer561458317207
Smedeteknisk område125118045
Teater-, udstillings- og eventområdet37000
Teknisk dokumentation i industriel produktion7734882290
Varmeteknisk område (fyrede anlæg)312308239319
Vedligehold af produktionsudstyr i metalindustrien222143161170
Total19262171141422315304
Total75055670736542565192