svejsning-og-termiske-skaering-i-metal (6)

(AMU) Antal kursister og Tid - Kalenderår og AMU EUU - Fag og AMU EUU - FKB
2013201420152016
Arbejdsmiljø og sikkerhed, svejsning/termisk2728288323802437
Gassvejsning af stumpsømme - rør272296267189
Gassvejsning af stumpsømme - rør proces 3119612411975
Gassvejsnning proces 31183694752
Kvalitetsstyring af svejsearbejde1321619792
Kvalitetsstyringssystem og svejsekoordination1002158890
Laserskæring for operatører34251534
Lys b svejs-stumps plade alle pos22815110889
Lys b svejs-stumps plade pos PA-PF19516512595
Lys b svejs-stumps rør alle pos885641589414
Lys b svejs-stumps rør pos PA-PC2131219076
Lys b. svejs-kants plade/plade422340248249
Lys b. svejs-kants plade/rør429416383333
Lysbue, Reparationssvejsning43182315
Lysbuesvejsning399260193251
MAG-reparationssvejsning proces 13586365427
MAG-svejs-kants plade/plade pr 135750691834671
MAG-svejs-kants plade/plade pr 136602503357322
MAG-svejs-kants plade/rør pr 135518456525498
MAG-svejs-kants plade/rør pr 136601611495515
MAG-svejsning af rustfri stål, proces 13523125322
MAG-svejsning proces 135733558577780
MAG-svejs-stumps plade alle pos pr 135241165238191
MAG-svejs-stumps plade alle pos pr 136445267122190
MAG-svejs-stumps plade pos PA-PF pr 135551520465374
MAG-svejs-stumps plade pos PA-PF pr 136380356264285
MAG-svejs-stumps rør alle pos pr 135132139213153
MAG-svejs-stumps rør alle pos pr 136726493483422
MAG-svejs-stumps rør pos PA-PC pr 135766863110
MAG-svejs-stumps rør pos PA-PC pr 136289183109189
Manuel flammeskæring131331
Manuel måle og bearbejdningsteknik1830
Matematik for svejsekoordinatorer11
Materialeforståelse, aluminium851427183
Materialelære, rustfri stål881507783
Materialelære, stål21803683
MIG-svejsning aluminium proces 131 kantsømme24262135
MIG-Svejsning, aluminium svær pl/pl, kantsømme, PF11181710
MIG-svejsning, aluminium svær plade, kantsømme52454249
MIG-svejsning, aluminium svær plade, stumpsømme41152044
MIG-svejsning, aluminium tynd plade, stumpsømme141423
Pulversvejsning rør og plade - proces 12125
Pulversvejsning, plade - proces 1213022
Skæreprocesser og fugeformer711857364
Svejseprocesser og kontrol af svejsearbejde6916578149
Svejser og CE-mærket bygningsstål29
Svejsning og bearbejdningsteknik241519
Tegningslæsning, projektion og isometri65
TIG-svejs-kants rustfri plade/rør557519579638
TIG-svejs-kants uleg plade/rør500463719570
TIG-svejsning1040789636688
TIG-svejsning af tyndere plade, aluminium801035369
TIG-svejsning, aluminium svær plade, kantsømme53437186
TIG-svejsning, aluminium tynd plade, kantsømme10081116108
TIG-svejsning, aluminium tynd plade, stumpsømme63466751
TIG-svejsning, rustfrit stål kantsømme pl/pl, PF10813237
TIG-svejsning, u/lavt legeret pl/pl kantsømme, PF342521
TIG-svejs-stumps svær rustfri plade512313075
TIG-svejs-stumps svær rustfri rør alle pos553558509424
TIG-svejs-stumps svær rustfri rør pos PA-PC166141130147
TIG-svejs-stumps tynd rustfri plade348239297235
TIG-svejs-stumps tynd rustfri rør alle pos138111561058764
TIG-svejs-stumps tynd rustfri rør pos PA-PC475314225220
TIG-svejs-stumps uleg plade1629328265
TIG-svejs-stumps uleg rør alle pos1527154315871156
TIG-svejs-stumps uleg rør pos PA-PC406394266277
TIG-svejs-stumps uleg rør pos PA-PC213010
Total20759186381709715733