Arkiv - AMU 2016

(AMU) Antal kursister og Tid - Kalenderår og AMU EUU - FKB og AMU EUU - Fag(AMU) Antal kursister
2014201520162017
FællesSkibsbygningstekniske område589582166
Svejsning og termiske skæring i metal186381709715733
Total1922717679158990
IFArbejdets organisering ved produktion i industrien166071873616038
Betjening af industrirobotter for operatoerer516506474
Betjening af travers-, portalkran og riggerudstyr112010581062
Fremstilling af beklaedning og tekstiler65630
Fremstilling af elektronikprodukter924835937
Fremstilling af hybride print1078841148
Fremstilling af produkter i plast96412311255
Metrologi i metalindustrien80090
Montage af lettere industriprodukter000
Operatoeropgaver i el-forsyning559487583
Overfladebehandling211915221133
Pladebearbejdende metalindustri84101196
Plastsvejsning91910961094
Postale produkter og processer127218364729
Produktion af fødevarer og nydelsesmidler822895916
Produktion af medicinalprodukter124317782026
Produktion og teknik i procesindustrien79612892025
Spåntagende metalindustri156412491283
Total3073233523339890
MIAutomatik- og procesteknisk område249024612586
Cykel-, knallert- og motorcykeltekniske område485273
Data- og kommunikationstekniske område330341379
Elektronik- og svagstrømstekniske område323
Entreprenør- og landbrugstekniske område311923752881
Flyteknisk område405195404
Guld- og soelvsmedeområdet315338380
Karrosseritekniske område49
Klimateknisk område398319348
Koeleteknisk område682773781
Køretøjsområdet640857026035
Låseteknik, mekanmisk indbrudssikringsanlæg3016
Maskin- og værktøjsområdet1051705517
Opbygning og drift af offshore installationer458317207
Smedeteknisk område118045
Teater-, udstillings- og eventområdet000
Teknisk dokumentation i industriel produktion4882290
Varmeteknisk område (fyrede anlæg)308239319
Vedligehold af produktionsudstyr i metalindustrien143161170
Total1711414223151740
Total6707365425650620