Spåntagende metalindustri

(AMU) Antal kursister og Tid - Kalenderår og AMU EUU - Fag og AMU EUU - FKB
2014201520162017
Aluminium i forarbejdningsindustrien21
CAM fræsning (2D)314421
CNC drejning, overvågning og produktion46541652
CNC drejning, produktion og emnemåling15
CNC drejning, programmering og opstilling, 1-sidet28935872
CNC fræsning, enkel programmering og bearbejdning32875656
CNC fræsning, overvågning og produktion231555
CNC fræsning, produktion og emnemåling32351554
CNC fræsning, programmering og opstilling, 1-sidet24743446
CNC maskinopstart og -betjening for operatører14
CNC plan- og profildrejning, programmering491014651
CNC-drejeteknik, dialog programmering34
CNC-drejeteknik, produktion/opstiller26
CNC-drejetenik, operatør55
CNC-fræseteknik, operatør55
CNC-fræseteknik, produktion/opstiller17
CNC-teknik76
Drejeteknik på konventionel drejebænk164193184167
Emnetegning i CAD, assembly med 2-4 parter16785627
Emnetegning i CAD, introduktion6316312367
Emnetegning i retvinklet projektion341389595
Kontrolmåling med fast og stilbart måleværktøj3510298150
Operatør i metalindustrien, brancheintroduktion459697113
Operatør ved konventionel maskindrejning1341119850
Operatør ved konventionel maskinfræsning12112410163
Opspændingsmetoder, drejning16
Præcisionsmåling med stilbart kontrolværktøj21
Tegningsinformation og -fremstilling11588169
Total1150153812171265