Industriens Fællesudvalg (IF)

De industrielle uddannelser under 3F og DI udvikles og vedligeholdes af IF. IF er organiseret i en række udviklingsudvalg, der arbejder med de forskellige uddannelsesområder.

Herunder ses Industriens Fællesudvalgs 14 medlemmer. Den ene halvdel af udvalget repræsenterer a-siden, arbejdsgiversiden, og den anden halvdel repræsenterer b-siden, arbejdstagersiden.

Medlemmer

Titel Navn E-mail Organisation
Medlem Benny Vinther Jensen benny.vinther@3f.dk 3F
Medlem Claus Eskesen claus.eskesen@3f.dk 3F
Tilforordnet Elise Andsager elise.andsager@3f.dk 3F
Medlem Flemming Lassen flemming.lassen@3f.dk 3F
Medlem Hans A. Sørensen hans.sorensen@3f.dk 3F
Medlem Marita Geinitz marita.geinitz@3f.dk 3F
Formand Pia Maul Andersen pia.andersen@3f.dk 3F
Medlem Burkhard Winski burkhard@danfoss.com DI - Dansk Industri
Næstformand Christine Bernt Henriksen cbh@di.dk DI - Dansk Industri
Medlem Hanne Lundquist HLundquist@grundfos.com DI - Dansk Industri
Medlem Jo Dietrich jd@plast.dk DI - Dansk Industri
Medlem Mette Louise Pedersen melp@di.dk DI - Dansk Industri
Medlem Peter Norman peter.norman@LEGO.com DI - Dansk Industri
Medlem Maria-Christina Sørensen maria-christina.soerensen@arlafoods.com DI - Dansk Industri

 

Kontakt

Martin Liebing Madsen

Sekretariatschef

Telefon

33 77 91 41

Mobil

21 21 88 16

E-mail

mlm@iu.dk

Katrine Laubjerg

Uddannelseskonsulent

Telefon

33 77 91 38

Mobil

27 62 01 91

E-mail

kl@iu.dk