Udviklingsudvalg for plast og montage

Medlemmer

Titel Navn E-mail Organisation
Medlem Bjarke Knudsen bjknu@vestas.com 3F
Medlem Lars Sørensen lars@vestas.com 3F
Medlem Mads Voigt Sandholdt mads.sandholdt@siemens.com 3F
Næstformand Morten Christensen morten.christensen@3f.dk 3F
Medlem Casper Vildbech Larsen casper.larsen@3f.dk 3F
Medlem Michael Skouw salmon5800@gmail.com 3F
Medlem Mariann Bloch F89002@Danfoss.com 3F
Formand Christine Bernt Henriksen cbh@di.dk DI - Dansk Industri
Medlem Claus Rasmussen clrau@mhivestasoffshore.com DI - Dansk Industri
Medlem Mette Busch Hjarlvig mette.hjarlvig@siemensgamesa.com DI - Dansk Industri
Medlem Allan Gaardsted Bilberg allan.bilberg@siemensgamesa.com DI - Dansk Industri
Medlem Jo Dietrich jd@plast.dk DI - Dansk Industri
Medlem Lars Holmegaard lh@fiberline.com   DI - Dansk Industri
Medlem Lars Mose Henriksen Lars.Mose.Henriksen@lego.com  DI - Dansk Industri

 

Uddannelsesområder

 

Efteruddannelser

2756 Fremstilling af produkter i plast
2757 Plastsvejsning
2775 Montage af industriprodukter

Erhvervsuddannelser

Vindmølleoperatør 
Plastmager

Kontakt

Thomas Jensen

Uddannelseskonsulent

Telefon

33 77 91 89

Mobil

20 31 97 90

E-mail

tje@iu.dk

Lars Ahm

Chefkonsulent

Telefon

33 77 91 54

Mobil

51 85 79 20

E-mail

la@iu.dk