Udviklingsudvalg for Procesindustri

Udvalget udvikler og vedligeholder procesoperatøruddannelsen og efteruddannelse på området.

 

Medlemmer

Titel Navn E-mail Organisation
Medlem Flemming Kristensen flemming.kristensen@dupont.com 3F - Industrigruppen
Formand Jannie Ottesen Bunk jannie.bunk@3f.dk 3F - Industrigruppen
Medlem Søren Bjørn Friis sfii@novonordisk.com 3F - Industrigruppen
Medlem Kennet Thomsen thomsen.kennet@gmail.com 3F - Industrigruppen
Næstformand Christine Bernt Henriksen cbh@di.dk DI - Dansk Industri
Medlem Jesper Mikkelsen jesper.mikkelsen@fmc.com DI - Dansk Industri
Medlem Kurt A. Thuesen kurt.thuesen@cpkelco.com DI - Dansk Industri
Medlem Ulrik Lund Laugesen ul@palsgaard.dk DI - Dansk Industri
Medlem Andreas Winther-Callesen awc@nnf.dk NNF
Tilforordnet Casper Abildstrøm Vildbech casper.vildbech@3f.dk
Medlem Vakant DI - Dansk Industri

Uddannelsesområder

Efteruddannelser

2229
Produktion af fødevarer og nydelsesmidler
2784
Produktion af medicinalprodukter
2786
Produktion og teknik i procesindustrien

Erhvervsuddannelser

Procesoperatør
Procesoperatør
Procesoperatør med spec. pharma&fødevareingrediens
Procesarbejder